Μπέρνλι

Καταπληκτική εμφάνιση από τη Μπέρνλι που νίκησε με 3-0 στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας. Προηγήθηκε μόλις στο 5ο λεπτό με τον Γκούτνμουνσον ενώ μετά από αδράνεια της άμυνας των γηπεδούχων, ο Ροντρίγκεζ πέτυχε ένα τέρμα με κεφαλιά στο 10ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Ντάις μπήκε δυναμικά με αποτέλεσμα να σκοράρει ένα εκπληκτικό τέρμα ο Λότον στο 47ο λεπτό. Πλέον, η «αρμάδα» του Άγγλου κόουτς βρίσκεται στη 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 17-29 και 26 βαθμούς.

Εκτός ο βασικός Μι (αμυντικός), αμφίβολοι οι Πίετερς (μέσος), Γούντ (επιθετικός), Βίντρα (επιθετικός) και Τέιλορ (αμυντικός).

Φούλαμ

Επιστροφή στις νίκες με σημαντικό αποτέλεσμα για τη Φούλαμ που πήρε τους τρεις βαθμούς, στην έδρα της Έβερτον με 2-0. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Μάτζα ο οποίος ξεκίνησε για πρώτη φορά στο βασικό σχήμα σκοράροντας δύο τέρματα στο δεύτερο μέρος και πιο συγκεκριμένα στο 48ο και 65ο λεπτό της αναμέτρησης. Παραμένει εντός επικίνδυνης ζώνης η ομάδα του Πάρκερ με ρεκόρ 19-31 και 18 βαθμούς, στο -7 από την 17η Νιουκάστλ.

Εκτός οι ποιοτική Τσέρνι (μέσος) και Μιτροβίτς (επιθετικός).