Μπενφίκα

Ήταν καταιγιστική καταφέρνοντας να ισοπεδώσει την Μπαρτσελόνα, με 3-0 εντός έδρας. Το σκορ άνοιξε στο 3ο λεπτό με ωραία ενέργεια ο Νούνεζ ενώ οι Πορτογάλοι συνέχισαν να πιέζουν στην αναμέτρηση βρίσκοντας άλλα δύο τέρματα στο 69ο και 79ο λεπτό. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Ζεσούς νίκησε με 3-1, στην έδρα της Γκιμαράες και συνεχίζει να βρίσκεται σταθερά στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 19-4 και 21 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι Γκονσάλβες (επιθετικός) και Σεφέροβιτς (επιθετικός).

Πορτιμονένσε

Σε μία ισορροπημένη αναμέτρηση, η Πορτιμονένσε αναδείχθηκε ισόπαλη με 0-0, εντός έδρας κόντρα στην Βιζέλα. Αμφότερες δημιούργησαν αρκετές φάσεις στην αναμέτρηση δίχως καμία να καταφέρει να βρει γκολ. Σε δηλώσεις του, ο Παούλο Σέρτζιο τόνισε πως τα νούμερα ήταν ευνοϊκά για την ομάδα του και άξιζε το γκολ. Πλέον, η «αρμάδα» του Πορτογάλου τεχνικού βρίσκεται στην 6η θέση με ρεκόρ 7-4 και 11 βαθμούς.