Μπενφίκα

Εύκολο έργο είχε στον προηγούμενο γύρο η Μπενφίκα. Πήρε ισάριθμες νίκες με το ίδιο σκορ (2-0) απέναντι στην Σπαρτάκ Μόσχας παίζοντας ανταγωνιστικό ποδόσφαιρο. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Ζεσούς νίκησε και πάλι με 2-0, αυτή τη φορά την Αρούκα, εντός έδρας με δύο τέρματα των Βάλντσμιντ και Γιάρεμντσουκ στο 38ο και 44ο λεπτό αντίστοιχα.

Σίγουρα εκτός ο βασικός Βερτόνχεν (αμυντικός), αμφίβολος ο σημαντικός Σεφέροβιτς (επιθετικός).

Αϊντχόβεν

Δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα απέναντι στη Μίντιλαντ στον προηγούμενο γύρο η Αϊντχόφεν η οποία νίκησε αρχικά με 3-0 εντός έδρας αλλά και με 1-0 εκτός έδρας χάρις σε γκολ του Μπρουμά στο 93ο λεπτό. Στα του πρωταθλήματος, η PSV πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο νικώντας στο εναρκτήριο ματς την Χέρακλες με 2-0. Ήταν κυρίαρχη σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης καταφέρνοντας δίκαια να πανηγυρίσει το τρίποντο.

Εκτός ο μακροχρόνια απών Λεντέζμα (μέσος).