Μπενεβέντο

Έρχεται από δεύτερη συνεχόμενη ήττα με το ίδιο σκορ (4-1), ενώ όμως το αποτέλεσμα αυτό κόντρα στην Αταλάντα ήταν δικαιολογημένο, δε μπορεί να ειπωθεί το ίδιο απέναντι στην ουραγό Κροτόνε. Η Μπενεβέντο έχανε τη μία ευκαιρία μετά την άλλη στο πρώτο ημίχρονο σε αντίθεση με την κυνική γηπεδούχο, ήρθε κι η αποβολή του Σάου στην επανάληψη πριν το γκολ της τιμής από τον Φαλκέ. Προφανώς και οι τζιαλορόσι έχουν την πολυτέλεια για κάποια αρνητικά αποτελέσματα έχοντας μαξιλαράκι 8 βαθμών από τη ζώνη του υποβιβασμού, πλην όμως τίποτα δεν έχει τελειώσει. 2-2-5 με 5/9 under το εντός έδρας ρεκόρ.

Τιμωρημένος ο Σάου (Ε), τραυματίες οι Λετίσια (Α) και Σκιαταρέλα (Μ).

Τορίνο

Ξεκάθαρη αποτυχία η λευκή ισοπαλία (0-0) στο Ολυμπιακό Στάδιο απέναντι στη νεοφώτιστη Σπέτσια, ειδικά με δεδομένο το αριθμητικό της πλεονέκτημα για περίπου 85 αγωνιστικά λεπτά. Μάλιστα οι γκρανάτα δεν κατάφεραν να επιτεθούν με ορθόδοξο τρόπο και να δημιουργήσουν τις φάσεις που θα περίμενε κανείς, μεγάλη η χαμένη ευκαιρία για να πραγματοποιήσει αποφασιστικό βήμα παραμονής. Παρελθόν αποτέλεσε ο προπονητής Μπαλαραντίνι με αντικαταστάτη του τον Νταβίντε Νικόλα, εστω και οριακά η Τορίνο παραμένει κάτω από την επικίνδυνη ζώνη, η μάχη για τη σωτηρία φαντάζει πολύ ρευστή και ανάμεσα σε τουλάχιστον 6 ομάδες. Καλύτερη είναι η συγκομιδή της μακριά από το Πεδεμόντιο (2-2-5 με 6/9 over).

Eκτός ο Μπονατσόλι (Ε), αμφίβολος ο Ενκουλού (Α).