Μπενεβέντο

Eίχε ανάγκη από ένα μεγάλο αποτέλεσμα και το πέτυχε στο στάδιο Αρτέμιο Φράνκι επικρατώντας με σκορ 0-1 της Φιορεντίνα χάρη σε γκολ του Ιμπρότα στις αρχές της επανάληψης, ίσως η πραγματική είδηση να είναι βέβαια το γεγονός ότι διατήρησε το μηδέν στα μετόπισθεν και μάλιστα με άνεση. Βαθιά βαθμολογική ανάσα για το συγκρότημα του Ιντσάγκι που ανέβηκε στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη και πήρε μία γερή δόση ψυχολογικής ώθησης εν όψει του αποψινού αγώνα με τη Γιουβέντους στην Καμπανία που είναι βέβαια μεγάλης δυσκολίας. Μία νίκη και τρεις ήττες ως τώρα στην έδρα της με 3/4 over.

Toύια (Α), Φαλκέ (Ε) και Νταμπό (Μ) δεν είναι διαθέσιμοι.

Γιουβέντους

Με ιδιαίτερα αγχωτικό τρόπο ξεπέρασε το εμπόδιο της Φερεντσβάρος αφού χρειάστηκε ένα γκολ του Μοράτα στο 92ο λεπτό για να λυγίσει τους μαχητικούς Ούγγρους (2-1) και να εξασφαλίσει την πρόκριση στη φάση των νοκ άουτ του Τσάμπιονς Λιγκ. Νωρίτερα οι μπιανκονέρι είχαν επικρατήσει (2-0) της Κάλιαρι, πάλι στο Τορίνο, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κριστιάνο Ρονάλντο και διατήρησαν την απόσταση των τεσσάρων βαθμών από την κορυφή και τη Μίλαν που βρίσκεται εκεί. Δεν υπάρχουν περιθώρια για άλλη βαθμολογική απώλεια και δη κόντρα σε μία ομάδα σαν τη Μπενεβέντο, 1-3-0 με 2 under-2 over μακριά από το Πεδεμόντιο για το πρωτάθλημα.

Μπουφόν (Τ), Κιελίνι (Α), Μπονούτσι (Α) και Ντεμιράλ (Α) δεν είναι διαθέσιμοι.