Μπελενένσες

Δεύτερο σερί ισόπαλο αποτέλεσμα για την Μπελενένσες, με 0-0 στην έδρα της Γκιμαράες. Παρότι έπαιξε από το 10ο λεπτό με παίκτη περισσότερο, δεν κατάφερε να είναι αποτελεσματική στο τελικό κομμάτι. Στο δεύτερο μέρος μάλιστα ο αντίπαλος δέχθηκε και δεύτερη κόκκινη δίχως η ομάδα του Πετίτ να γίνει απειλητικότερη. Στα των μεταγραφών, προπονείται με την ομάδα ο έμπειρος Καλού (επιθετικός) δίχως ο Πορτογάλος κόουτς να είναι ακόμα πεπεισμένος για την παραμονή του παίκτη.

Εκτός οι σημαντικοί Σάντρο (στόπερ) και Σιθόλε (μέσος).

Ζιλ Βιθέντε

Σε ένα ανοιχτό ματς με πολλές φάσεις από τις δύο ομάδες, Ζιλ Βιθέντε και Βιζέλα αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν δύο  φορές πίσω καταφέρνοντας να φτάσουν ισάριθμες φορές στην ισοφάριση με δύο γκολ του Ναβάρο. Η «αρμάδα» του Σοάρες μάλιστα στάθηκε τυχερή καθώς ακυρώθηκε γκολ των φιλοξενούμενων για μόλις ένα εκατοστό στο 84ο λεπτό.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών ή γενικότερα απουσίες.