Μπελενένσες

Μεγάλη νίκη με 3-1 κατάφερε να πάρει η Μπελενένσες στην έδρα της Μαρίτιμο. Οι φιλοξενούμενοι ήταν ορεξάτοι και κατάφερα να ανοίξουν το σκορ στην αναμέτρηση με τον Σάντος στο 10ο λεπτό. Μάλιστα μπόρεσαν να πετύχουν και δεύτερο τέρμα πριν την λήξη του ημιχρόνου με τον Κίκας στο 45ο λεπτό. Το γκολ του Σούσα στο 79ο λεπτό ήρθε για να «κλειδώσει και την νίκη έπειτα από εξαιρετική εμφάνιση. Στην 12η θέση βρίσκεται η ομάδα του Ριμπέιρο με ρεκόρ 3-4 και 5 βαθμούς.

Εκτός οι βασικοί Καού (μέσος) και Βαρέλα (αμυντικός).

Ρίο Άβε

Απρόσμενη ήττα με 3-1 δέχθηκε η Ρίο Άβε, εντός έδρας από την Τοντέλα. Οι γηπεδούχοι δεν πραγματοποίησαν καθόλου καλό ματς, εμφάνισαν σημάδια κόπωσης ενώ η άμυνα δεν ανταποκρίθηκε ποτέ στις απαιτήσεις του αγώνα. Διασωθέντες οι Ταραντίνι και Μορέιρα οι οποίοι ήταν και οι σκόρερς στον αγώνα. Στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η «αρμάδα» του Καρβαλχάλ με ρεκόρ 8-6 και 8 βαθμούς.