Μπελενένσες

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε η Μπελενένσες, εντός έδρας απέναντι στην Φαρένσε. Την θέση ενός κακού πρώτου ημιχρόνου έδωσε ένα δεύτερο με πολλές φάσεις από τις δύο ομάδες, με τους γηπεδούχους να μένουν πίσω στο σκορ αλλά να εκμεταλλεύονται το αριθμητικό τους πλεονέκτημα και να βρίσκουν την ισοφάριση στο 98ο λεπτό με τον Έντγκαρ. Στην 12η θέση βρίσκεται πλέον η ομάδα του Πετίτ με ρεκόρ 3-5 και 6 βαθμούς.

Εκτός ο σημαντικός Φετέ (μέσος) και ο αναπληρωματικός Βαρέλα (αμυντικός).

Ρίο Άβε

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την Ρίο Άβε, αυτή την φορά εντός έδρας με 2-0 απέναντι στην Μορεϊρένσε. Ήταν κυρίαρχη και πολύ εύστοχη καθ' όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, προηγήθηκε με τον Πιαθόν στο 14ο λεπτό ενώ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα του στο 83ο λεπτό δίχως να απειληθεί η ομάδα του ιδιαίτερα από τον αντίπαλο. Έτσι, η ομάδα του Σίλβα βρίσκεται πλέον στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 5-5 και έχοντας 9 βαθμούς.

Εκτός ο αναπληρωματικός Τζούνιο (αμυντικός).