Μπασακσεχίρ

Έμεινε στο -2 απο τη κορυφή την οποία και θα είχε σε περίπτωση που είχε καταφέρει να κερδίσει τη Σίβασπορ αλλά σε ματς must win έμεινε στο 1-1. Είχε πάντως το ελαφρυντικό πως αγωνιζόταν εκτός έδρας αλλά ήταν μάλιστα και κατά πολύ ανώτερη απο τον αντίπαλο της παρουσιάζοντας πολλές ευκαιρίες να σκοράρει κάτι που τελικά έκανε στο 66ο λεπτό για να δεχθεί την ισοφάριση στο 80'. Στο τέλος θα πρέπει να είναι και ευχαριστημένη η ομάδα της Κωνσταντινούπολης καθώς η Σίβασπο θα μπορούσε ακόμα και το τρίποντο. Μία ήττα στις τελευταίες 19 αγωνιστικές η Μπασακσεχίρ!

Δεν υπάρχουν προβλήματα απουσιών.

Bet Info - Μπασακσεχίρ

Η Μπασακσεχίρ μετράει 7 G/G στα 8 πιο πρόσφατα στο πρωτάθλημα.

Μπεσίκτας

Για... πλάκα τη Γκαζιαντέπ με 3-0 πατώντας το πόδι στο γκάζι εχοντας μάλιστα και τρία ακυρωμένα γκολ! Πολύ καλή εμφάνιση, ορθολογικός σχηματισμός και καλό ποδόσφαιρο για 90', όλα όμως τα γκολ στην επανάληψη, εκεί που κατάφερε να «ξεκλειδώσει» την αντίπαλη άμυνα. Στο 53’ με πέναλτι το 1-0, με το 2-0 να γίνεται στο 70’ με τον Μπόατενγκ σε ρόλο εκτελεστή. Στις καθυστερήσεις το σύνολο της Μπεσίκτας τέλειωσε το ματς που την φέρνει στο -3 από την τετράδα!

Τιμωρημένος ο Γκιονούλ (Α), τραυματίας ο χαφ Τοκόζ.