Μπαρτσελόνα

Ονειρική εμφάνιση από την Μπαρτσελόνα κόντρα στη Σοσιεδάδ στο «Ανοέτα» και εξάρα (6-1) δίχως έλεος. Αυτή μάλιστα, ήταν η ένατη σερί εκτός έδρας νίκη για τους Καταλανούς στο πρωτάθλημα και η πέμπτη συνεχόμενη ανεξαρτήτου έδρας. Απο την άλλη μεριά, ο Μέσι έφτασε τις 768 συμμετοχές, άφησε πίσω του τον Τσάβι Ερνάντες κι έγινε ο απόλυτος ρέκορντμαν στην ιστορία των «μπλαουγκράνα».

Εκτός θα μείνει ο εξτρέμ Φατί, αμφίβολος ο στόπερ Πικέ.

Bet Info - Μπαρτσελόνα

Προερχόμενη απο τρία σερί G/G πρόσφατα.

Ρεάλ Βαγιαδολίδ

Σε ένα κακό ποιοτικά ματς η Βαγιαδολίδ αυτοκτόνησε στο τελευταίο λεπτό δεχόμενη την ισοφάριση από τον αντίπαλο κίπερ , κάτι που ελπίζει να μη της κοστίσει στη διαδικασία της παραμονής. Η Βαγιαδολίδ κατάφερε να πάρει το προβάδισμα πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου χάρη σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ορεγιάνα στο 43′.   Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε στο ίδιο τέμπο με το πρώτο, με εξαίρεση το τελευταίο τέταρτο όπου η Σεβίλλη αύξησε τη πίεση της έχοντας πρώτα ένα δοκάρι.

Έχουν υποβληθεί σε τεστ στον  ιό και τουλάχιστον 5 παίχτες να έχουν τεθεί σε καραντίνα. Τιμωρημένος ο ποιοτικός μεσοεπιθετικός Ορεγιάνα.