Μπαρτσελόνα

Στον αγώνα του Βίγκο που έγινε υπό καταρρακτώδη βροχή, η Μπαρτσελόνα είχε ένα ευχάριστο απόγευμα καθώς επικράτησε 3-0 της γηπεδούχο Θέλτα. Στο 11΄ ο Φάτι άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους που έπαιζαν με παίκτη λιγότερο από το 42΄ λόγω της αποβολής του Λανγκλέ (με 2η κίτρινη κάρτα). Από την προσπάθεια του Μέσι (51΄) και την προβολή του Ολάθα, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Βιγιάρ για το 0-2, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Σέρχι Ρομπέρτο. Η Μπαρτσελόνα πέτυχε το δύο στα δύο και για ακόμα ένα ματς έπεισε με την απόδοσή της.

Eκτός ο Λεγκλέ λόγω της αποβολής, πάντα εκτός ο κίπερ Τερ Στέγκεν και ο στόπερ Ουμτιτί.

Bet Info - Μπαρτσελόνα

4/5 over 2.5 προσφάτως.

Σεβίλλη

Η κατάκτηση του Europa League την έβαλε καθυστερημένα στη σεζόν. Η Σεβίλλη όμως που την προηγούμενη αγωνιστική έβαλε δύο γκολ και πήρε τη νίκη μετά το 90', τώρα έκανε το ίδιο. Στο εντός έδρας ματς με τη Λεβάντε με το 1-0 έκανε το 2x2 σε αυτό το ξεκίνημά της. Η ομάδα του Χούλιεν Λοπετέγκι δυσκολεύτηκε να διασπάσει την αμυντική γραμμή των φιλοξενούμενων, οι οποίοι είχαν παθητικό ρόλο σε όλο το παιχνίδι, δυσχαιρένοντας το έργο των γηπεδούχων. Οι Σεβιγιάνοι έχασαν πολλές ευκαιρίες σε όλο το παιχνίδι, όμως βρήκαν στο φινάλε με το γκολ του Νεσίρι και πήραν το τρίποντο.