Μπαρτσελόνα

Νέα γκέλα για τη Μπάρτσα που μετά την ήττα απο τη Ρεάλ στο Κλάσικο, σκόνταψε και κόντρα στην Αλαβές εκτός έδρας (1-1). Αυτό ήταν το τέταρτο διαδοχικό ματς στο οποίο οι Καταλανοί δεν κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη. Για την ακρίβεια η Μπαρτσελόνα μετρά δύο ήττες και δύο ισοπαλίες.  Οι παίκτες του Κούμαν έδειξαν δύο πρόσωπα. Ένα στο πρώτο ημίχρονο και ένα στο δεύτερο. Στο πρώτο είχαν την κατοχή της μπάλας αλλά ήταν ανούσιοι. Έτσι, σε ένα από τα κλασικά λάθη στην άμυνα τους το πλήρωσαν. Στο 31' ο Ριόχα εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Νέτο, του έκλεψε την μπάλα και έκανε το 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο οι μπλαουγκράνα έγιναν περισσότερο απειλητικοί, εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα από την αποβολή του Χότα στο 63', αλλά δεν μπόρεσαν να κάνουν την ανατροπή. Ο Γκριεζμάν κατάφερε να κάνει το 1-1 στο 64'. Μεσοβδόμαδα οι Καταλανοι για την 3η αγωνιστική του C.L με κακή εμφάνιση επικράτησαν με το... στανιό (2-1) επί της Ντιναμο Κιέβου.

Εκτός και πάλι ο Κουτίνιο.

Bet Info - Μπαρτσελόνα

4/5 G/G πρόσφατα.

Ρεάλ Μπέτις

Μετά απο συνεχόμενες αρνητικές εμφανίσεις, η Μπέτις πήρε μπρός και με εξαιρετική εμφάνιση «καθάρισε» την Έλτσε με 3-1! Μόλις στο 7′ ο Σανάμπρια κατάφερε να κάνει το 1-0! Το 2-0 δεν άργησε να έρθει, καθώς στο 29′ ο Τέγιο «έγραψε» το 2-0. Ο ίδιος παίκτης σημείωσε και το 3-0 στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ στο 60′ ο Χοσάν διαμόρφωσε το τελικό 3-1 στο ματς. Στους 12 βαθμούς η Μπέτις, έπειτα απο οκτώ ματς πρωταθλήματος, βγάζει προβληματισμό αμυντικά.

Δεν υπάρχουν ιδιαίτερα προβλήματα τραυματισμών.