Μπαρτσελόνα

Δεν κατάφερε να πάρει νίκη δια δεύτερη σερί αγωνιστική η Μπαρτσελόνα η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη, στην έδρα της Κάντιθ με 0-0. Δεν λειτούργησε τίποτα σωστά για τους φιλοξενούμενους που έμειναν μάλιστα με δέκα παίκτες λόγω δεύτερης κίτρινης κάρτας του Ντε Γιόνγκ στο 65ο λεπτό. Στο τελευταίο λεπτό, ο Ντεπάι έχασε τεράστια ευκαιρία όταν από θέση τετ α τετ δεν μπόρεσε να σκοράρει. Μένει μέχρι νεωτέρας ο Κούμαν με τους «μπλαουγκράνα» να βρίσκονται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 8-5και 9 βαθμούς.

Εκτός για ακόμα ένα ματς οι Αγκουέρο (επιθετικός), Άλμπα (μπακ), Μπαλντέ (μέσος), Μπρέθγουεϊτ (επιθετικός), Ντεμπελέ (επιθετικός), Πέδρι (μέσος) και Ουαγκέ (μπακ). Τιμωρημένος ο Ντε Γιόνγκ (επιθετικός).

Λεβάντε

«Πικρή» ήττα με 2-0 δέχθηκε η Λεβάντε, εντός έδρας κόντρα στην Θέλτα. Οι γηπεδούχοι, σε μία ισορροπημένη αναμέτρηση, δεν κατάφεραν να είναι αποτελεσματικοί ενώ στο δεύτερο μέρος μάλιστα δέχθηκαν και δύο τέρματα τα οποία καθόρισαν την έκβαση της αναμέτρησης. Άστοχος από το σημείο του πέναλτι ο Μάρτι στο 71ο λεπτό, πεπεισμένος ότι θα αντιστραφεί η κατάσταση δήλωσε ο Λόπεζ με την ομάδα του να βρίσκεται στην 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 6-9 και 4 βαθμούς.

Εκτός και πάλι οι Σολδάδο (επιθετικός), Μπάρντι (μέσος) και Καμπάνα (μέσος).