Μπαρτσελόνα

ΗΜπάρτσα ηττήθηκε (2-1) και από την Καντίθ και πλέον αρχίζει να μην έχει επαφή με την Ατλέτικο Μαδρίτης. Οι Μπλαουγκράνα μετά από 10 αγωνιστικές, βρίσκονται στην 9η θέση της κατάταξης με μόλις 14 πόντους και στο -12 από την αρμάδα του Τσόλο Σιμέονε. Στο 8ο λεπτό μετά από φάση διαρκείας στην καταλανική περιοχή, ο Άλβαρο έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα του Τερ Στέγκεν για το 1-0. Στο 57’ o Άλμπα έκανε το γύρισμα από αριστερά, η μπάλα κόντραρε στον Αλκαλά και κατέληξε στα δίχτυα του Λεντέσμα για το 1-1. Η ομάδα του Κούμαν όμως, γρήγορα ξανά βρέθηκε πίσω στο σκορ. Στο 63ο λεπτό μετά από εκτέλεση αράουτ οι Λενγκλέ και Τερ Στέγκεν έκαναν άλλη μια απίθανη γκάφα και ο Νεγρέδο έκλεψε κι έκανε το 2-1 σε κενό τέρμα.

Εκτός ο στόπερ Πικέ, ο μπακ Ρομπέρτο και οι εξτρέμ Φατί και Ντεμπελέ.

Bet Info - Μπαρτσελόνα

Απο πέντε σερί over 2.5.

Λεβάντε

Η απογοητευτική Χετάφε έμεινε με δέκα παίκτες μόλις στο έβδομο λεπτό και η Λεβάντε έφτασε σε επιβλητική νίκη (3-0). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο πέμπτο λεπτό ενώ δύο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα, λόγω αποβολής του Τσέμα. Από εκεί και πέρα, το έργο για την ομάδα του Πάκο Λόπεθ έγινε πολύ πιο εύκολο. Προτού συμπληρωθεί το πρώτο 20λεπτο, πέτυχε και δεύτερο γκολ (17' Ντανιέλ Χιμένεθ) και, πριν από την συμπλήρωση μιας ώρας, το σκορ ήταν ήδη 3-0 (57' Χορχε Ντε Φρούτος). Η Χετάφε είναι πλέον 13η, συμπληρώνοντας εφτά διαδοχικά ματς χωρίς νίκη (τέσσερις ήττες – τρεις ισοπαλίες)!