Μπαρτσελόνα

Με τον Λιονέλ Μέσι να είναι σε τρομερή βραδιά και να πετυχαίνει δύο εντυπωσιακά γκολ με σουτ εκτός περιοχής, η Μπαρτσελόνα σκόρπισε στους πέντε ανέμους την Άλαβες και σκαρφάλωσε στη 2η θέση της βαθμολογίας. Ο Τρινκάο που πέτυχε άλλα δύο γκολ (έφτασε τα τρία στα δύο τελευταία ματς πρωταθλήματος) και ο Γκριεζμάν ήταν άξιοι συμπαραστάτες του Pulga στο πάρτι που έστησαν οι Καταλανοί - ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο- για να επεκτείνουν έτσι σε 12 ματς το αήττητό τους στην La Liga, ωστόσο όπως φάνηκε και απο το τελικό αποτέλεσμα, στο μεσοβδόμαδο ματς με την Παρί η Μπάρτσα έμεινε απο δυνάμεις για να ηττηθεί τελικά με 4-1, μένοντας με το ενάμιση πόδι εκτός συνέχειας στην κορυφαια διασυλλογική διοργάνωση.

Eκτός ο μεσοεπιθετικός Κουτίνιο, ο εξτρέμ Φατί και οι αμυντικοί Αραούχο και Ρομπέρτο.

Bet Info - Μπαρτσελόνα

4/5 over 3.5 πρόσφατα.

Κάδιθ

Ακόμα μία τραγική εμφάνιση από την Κάντιθ που ήταν κατώτερη στο εντός με την Μπιλμπάο τη Δευτέρα και μοιραία ηττήθηκε με 4-0. Ειδικότερα, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μπερενγκέρ μόλις στο 4ο λεπτό. Στο 15ο λεπτό ο Ουνάι Λόπεθ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Ο Μπερενγκέρ σημείωσε και το 0-3 στο 29ο λεπτό της συνάντησης, διαμορφώνοντας το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος η Μπιλμάο έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα» με τον Ινιάκι Ουίλιαμς να κάνει το τελικό 0-4 στο 52ο λεπτό, ενώ για τρίτο σερί ματς η Κάντιθ δέχεται τέσσερα γκολ έχοντας τη χειρότερη άμυνα στη La Liga.