Μπαρτσελόνα

Κάκιστη εμφάνιση για την Μπαρτσελόνα όπου και δέχθηκε ταπεινωτική εντός έδρας ήττα με 3-0, από την Μπάγερν Μονάχου, στα πλαίσια των ομίλων του Champions League. Οι γηπεδούχοι ουδέποτε κατάφεραν να απειλήσουν τον αντίπαλο μη έχοντας ευκαιρία προς την εστία. Για ακόμα μία αναμέτρηση την διαφορά έκαναν τα αμυντικά κενά με τους Πικέ-Γκαρσία-Αραούχο να μοιάζουν ανίκανοι να σταματήσουν την επιθετική γραμμή των Γερμανών.

Εκτός οι βασικοί Ντεμπελέ (επιθετικός), Πέδρι (μέσος) και Μπρέθγουιετ (επιθετικός). Θα απουσιάσουν επίσης οι Ουαγκέ (μπακ) και Αγκουέρο (επιθετικός) ενώ αμφίβολοι είναι οι Άλμπα (μπακ), Φατί (επιθετικός) και Σέρτζι Ρομπέρτο (αμυντικός).

Γρανάδα

Δεν έπιασε υψηλά στάνταρ η Γρανάδα η οποία δέχθηκε εντός έδρας ήττα, με 2-1 απέναντι στην Μπέτις. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο τέλος το πρώτου μέρους, κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με τον Σουάρεζ στο 66ο λεπτό. Από εκεί και έπειτα, απειλήθηκε αρκετές φορές με το σκορ να καθορίζεται χάρις σε όμορφο γκολ του Κανάλες στο 89ο λεπτό. Ο Μορένο, σε δηλώσεις του είπε πως οτιδήποτε πέρα από την ήττα θα είναι μία θετική εξέλιξη στο Κάμπ Νόου.

Χωρίς προβλήματα τραυματισμών οι φιλοξενούμενοι.