Μπάρνσλεϊ

Δέχτηκε ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο από την Μπλάκπουλ και στην επανάληψη δεν μπόρεσε να απαντήσει αν και είχε ευκαιρίες. Τα αρνητικά αποτελέσματα συνεχίζονται για την ομάδα του Μάρκους Σοπ, με τον Αυστριακό να μετρά 5/9 ισοπαλίες και να μένει λίγο πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Στόχος είναι μία καλύτερη εμφάνιση και οι 3 βαθμοί, ωστόσο εντός έδρας προσεγγίζει τα ματς πολύ κλειστά, καθώς σε 4 ματς έχει μία νίκη με 2 γκολ υπέρ και 2 κατά!

Αμφίβολος είναι ο επιθετικός Μόρις (2/0).

(3-4-3): Collins - Moon, Helik, Kitching - Brittain, Styles, Palmer, Williams - Frieser, Woodrow, Iseka

Bet Info - Μπάρνσλεϊ

Προέρχεται από 4/5 Under 2,5 και 3/4 No Goal.

Νότιγχαμ Φόρεστ

Δεν μπόρεσε να πατήσει πάνω στη νίκη επί της Χάντερσφιλντ πριν μία βδομάδα και έμεινε στο 1-1 εντός έδρας με την Μίλγουολ. Ωστόσο, το θετικό είναι πως πήρε 4 βαθμούς σε αυτά τα 2 παιχνίδια, έφτασε τους 5 βαθμούς και βρίσκεται ένα βήμα από το να βγει από την επικίνδυνη ζώνη. Εκτός έδρας δεν τα πάει άσχημα με σερί 1-1-2, έχοντας 4 γκολ υπέρ και 4 κατά. Δεν αναμένεται κάποιο ρίσκο σήμερα.

Εκτός είναι πάλι ο αμυντικός Οσέι - Τούτου (2/0).

(3-4-2-1): Samba - Worral, McKenna, Figueiredo - Spence, Yates, Garner, Lowe - Zinckernagel, Johnson - Taylor