Μπάγερν Μονάχου

Τα βρήκε μπαστούνια στο Άλτε Φουστεράι παρά τις σημαντικές ελλείψεις των γηπεδούχων της Ουνιόν, οι οποίοι πήραν προβάδισμα πολύ νωρίς στο σκορ και γενικώς εξουδετέρωσαν σε μεγάλο βαθμό τα ατού της Μπάγερν. Οι Βαυαροί βέβαια κατάφεραν να ισοφαρίσουν στα μέσα της επανάληψης με τον Λεβαντόφσκι, πέραν τούτου όμως δεν πέτυχαν κάτι περισσότερο από το να αποσπάσουν το βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Τρίτη ισοπαλία σε τέσσερις αγωνιστικές για την ομάδα του Φλικ που κάπου χωλαίνει, με συνέπεια την υποχώρηση στη δεύτερη θέση του πίνακα, 3-2-0 με 4/5 over o μέχρι σήμερα απολογισμός στην Allianz Arena.

Eκτός ο Μαρτίνες (Μ), αμφίβολος ο Γκορέτσκα (Μ).

Bet Info - Μπάγερν Μονάχου

5.6 τέρματα σημειώνονται κατά μέσο όρο στα εντός έδρας παιχνίδια της.

Βόλφσμπουργκ

Σε χαμηλό τέμπο το πρώτο ημίχρονο της εντός έδρας συνάντησης της με την Άιντραχτ, στις αρχές της επανάληψης βρέθηκε πίσω στο σκορ με πέναλτυ αλλά έκτοτε πήρε με δυναμική τα ηνία της αναμέτρησης και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον σέντερ φορ Βέρχορστ έφτασε στη νικηφόρο ανατροπή (2-1) επί των Αετών. Οι Λύκοι βρίσκονται σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση τρέχοντας σερί 4-1-0 και ανεβαίνοντας στην τέταρτη θέση της κατάταξης, μάλιστα μαζί με τη Λεβερκούζεν είναι οι μοναδικές αήττητες ομάδες της φετινής Μπουντεσλίγκα. Κατά κύριο λόγο ισοπαλίες εκτός έδρας για τους πράσινους (1-4-0 με 4/5 under).

Πόνγκρασιτς (Α) και Μεχμέντι (Μ) θα απουσιάσουν, αμφίβολος ο Γκιλαβογκί (Α).