Μπάγερν Μονάχου

Ούτε στο Φάληρο έλειψαν το άγχος και οι αμυντικές παλινωδίες, με αποτέλεσμα το τελικό σφύριγμα του διαιτητή να φέρει αρχικά ανακούφιση κι έπειτα προβληματισμό, παρά τη νίκη (2-3) επί του Ολυμπιακού για την τρίτη αγωνιστική των Ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Είχε προηγηθεί η απώλεια-σοκ στο γειτονικό Άουγκσμπουργκ (ισοπαλία 2-2), με τη Μπάγερν να δέχεται το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις και να μη βρίσκει χρόνο να αντιδράσει. Οι Βαυαροί έχουν κακή εικόνα στην εκκίνηση της σαιζόν κι εντείνεται η γκρίνια προς το πρόσωπο του προπονητή Κόβατς, 2-1-1 με 4/4 over φέτος στην Allianz Arena.

Xτύπησαν οι Ζούλε (Α) κι Ερναντές (Α), αμφίβολος ο Μαρτίνες (Μ).

Bet Info - Μπάγερν Μονάχου

Και στις 5 τελευταίες αγωνιστικές της υποχρεώσεις η πρωταθλήτρια δέχτηκε από δύο τέρματα.

Ουνιόν Βερολίνου

To τέρμα του Μπάλτερ μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης κόντρα στη Φράιμπουργκ στο στάδιο Άλτε Φουστεράι της έδωσε φτερά στα πόδια αλλά και την άνεση να διαχειριστεί με προσοχή το παιχνίδι, η άμυνα της άντεξε και στο τέλος ήρθε το γκολ του Ινγκβάρτσεν για να κλειδώσει ένα σπουδαίο τρίποντο (2-0) μετά από τέσσερις άνυδρες αγωνιστικές. Οι νεοφώτιστοι ανέβηκαν πάνω από την επικίνδυνη ζώνη παίρνοντας μία τεράστια βαθμολογική ανάσα εν όψει της πολύ δύσκολης εξόδου στο Μόναχο, ειδικά από τη στιγμή που ζορίζονται να παίρνουν θετικά αποτελέσματα μακριά από την πρωτεύουσα (0-1-2 με 3/3 under).

Aμφίβολοι οι Σούμποτιτς (Α) και Μπέκερ (Μ).