Μπάγερν Μονάχου

Σε ένα μεγάλο και άκρως... θεαματικό παιχνίδι, η Μπάγερν αναδείχθηκε ισόπαλη (3-3) κόντρα στη Λειψία. Το τελικό 3-3 αποδίδει σε γενικές γραμμές δικαιοσύνη και παράλληλα διατηρεί την μάχη στην κορυφή, με τους Βαυαρούς να παραμένουν στο +2 από την αντίπαλό τους και στο +4 από τη Ντόρτμουντ. Στο Champions League, η Μπάγερν «κλείδωσε» την παρουσία της στην επόμενη φάση με 13 βαθμούς στον όμιλο, ενώ στο πρόσφατο παιχνίδι με την Ατλέτικο αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1) με πέναλτι του Μίλερ στο 86ο λεπτό σε παιχνίδι που ήταν κυριολεκτικά αδιάφορη.

Θα μείνουν εκτός οι Μπόατενγκ, Μαρτίνες, Τολισό, Ερνάντες, Κίμιχ, Φέλνταν, Τίλμαν.

Bet Info - Μπάγερν Μονάχου

Προέρχεται απο εννιά σερί G/G.

Λοκομοτίβ Μόσχας

Εκτέθηκε στο πρόσφατο ματς με τη Σάλτσμπουργκ, καθώς γνώρισε την ήττα με 3-1 εντός έδρας μένοντας στον πάτο του ομίλου. Στο πρώτο ημίχρονο κυριαρχούσε αρκετά καλός ρυθμός. Στο 27' ο Μπερίσα κατάφερε να ανοίξει το σκορ για την ομάδα του με πλασέ από κοντινή απόσταση (1-0). Οι φιλοξενούμενοι στο 41ο λεπτό, διεύρυναν τη διαφορά των τερμάτων τους με τον ίδιο πρωταγωνιστή ο οποίος, έπειτα από εξαιρετική συνεργασία με τον Κοϊτά, σούταρε και έγραψε το 2-0. Στο 78ο λεπτό, με τον Μίραντσουκ να εκτελεί εύστοχα και να βάζει πάλι την ομάδα του στο παιχνίδι, η Λοκομοτίβ έδειξε αντίδραση, αλλά η χαρά της δεν κράτησε πολύ καθώς στο 81' ο αντίπαλος πήρε εκ νέου κεφάλι στο σκορ. Οι τρείς βαθμοί μάλιστα που έχει κατακτήσει, είναι όλοι απο ισοπαλίες, ενώ δεν είναι καθόλου αδιάφορη καθώς η Σάλτσμπουργκ είναι μόλις ένα βαθμό πάνω απο τους Ρώσους.

Tιμωρημένος ο αμυντικός Σερκέϊρα, τραυματίες οι αμυντικοί Λισόφ, οι φορ Σμόλοφ, Αντράντε και ο μέσος Κουλίκοφ.