Μπάγερν Μονάχου

Για την 4η αγωνιστική της Bundesliga η Μπάγερν Μονάχου έκανε πλάκα στην Αρμίνια και τη διέλυσε με 4-1 βρισκόμενη στο -1 απο τη κορυφή όπου βρίσκεται η Λειψία, πιάνοντας τη Ντόρντμουντ. Ο Μίλερ πέτυχε το 0-1 μόλις στο 8’, με διπλή προσπάθεια, για να έρθει και το δεύτερο γκολ των Βαυαρών από τα πόδια του Λεβαντόφσκι και ασίστ του Γκορέτσκα από αριστερά. Συνεργασία των δύο στο πρώτο λεπτό του επιπλέον χρόνου του ημιχρόνου και το έβδομο φετινό τέρμα του Πολωνού να «σφραγίζουν» το 0-3. Στο 51′ ο «Λέβα» σέντραρε από την δεξιά πλευρά και ο Μίλερ με δυνατό σουτ έξω από την μικρή περιοχή σκόραρε εκ νέου για το 0-4! Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν το… γκολ της τιμής με τον Ντόαν.

Εκτός ο χαφ Γκνάμπρι λόγω κορονοϊού, τέθηκε σε καραντίνα.

Μπάγερν Μονάχου (4-2-3-1): Νόιερ - Παβάρ, Μπόατενγκ, Αλάμπα, Ερναντές - Κίμιχ, Γκορέτσκα - Ντ. Κόστα, Μίλερ, Κομάν - Λεβαντόφσκι

Bet Info - Μπάγερν Μονάχου

Απο πέντε σερί over 2.5.

Ατλέτικο Μαδριτης

Μετά από δύο αγωνιστικές χωρίς νίκη, η Ατλέτικο Μαδρίτης επέστρεψε σε τροχιά επιτυχιών. Η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε δραπέτευσε από το Μπαλαΐδος επικρατώντας 2-0 της Θέλτα και με αυτόν τον τρόπο, οι κολτσονέρος έφτασαν τους οκτώ βαθμούς και σκαρφάλωσαν στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα έστω και με μία αγωνιστική περισσότερη. Το πρώτο γκολ για την Ατλέτικο Μαδρίτης πέτυχε ο Σουάρες στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης. Η Ατλέτικο πέτυχε το δεύτερο της γκολ στο 90+5'. Ο Καράσκο πήρε το ριμπάουντ, αφού νωρίτερα ο Ζοάο Φέλιξ είχε σημαδεύσει το δοκάρι και διαμόρφωσε το τελικό 0-2. Ψάχνει ακόμα τα πατήματα της και αυτό έχει προβληματίσει ιδιαιτέρως, χρειάζεται χρόνο για να δέσει.

Εκτός σταθερά οι Ντιέγκο Κόστα και Βρσάλικο, θα λείψουν οι αμυντικοί Χιμένες και ο χαφ Νίγκες.

Ατλέτικο Μαδρίτης (4-4-2): Όμπλακ – Τρίπιερ, Σάβιτς, Φελίπε, Λοντί – Κορέα, Κόκε, Γιορέντε, Τορέιρα – Φέλιξ, Σουάρες