Μπάγερν Μονάχου

Απόλυτα αποτελεσματική και στο Γκεζελκίρχεν απέναντι στην υπολογίσιμη Σάλκε, κατάφερε να μην απειληθεί ιδιαίτερα από τους μάλλον παθητικούς Βασιλικούς Μπλε και παίζοντας στο ρελαντί σημείωσε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο (Χάμες Ροντρίγκες, Λεβαντόφσκι πέναλτυ) κι έφτασε σε ακόμα μία νίκη (0-2). Εντυπωσιάζει η σταθερή εικόνα των Βαυαρών με τον Νίκο Κόβατς στον πάγκο αφού καταφέρνουν να φέρνουν το παιχνίδι στα μέτρα τους, ο Κροάτης προπονητής πιστώνεται και την αγωνιστική άνοδο του Χάμες Ροντρίγκες που είναι πολύ ορεξάτος. Μόνοι πρώτοι οι πρωταθλητές στην κορυφή του πίνακα έχοντας το απόλυτο.

Ούτε σήμερα οι Κομάν (Ε) και Τολισό (Α).

Bet Info - Μπάγερν Μονάχου

Πέντε σερί νίκες σε Γερμανία κι Ευρώπη με τουλάχιστον δύο γκολ διαφορά.

Άουγκσμπουργκ

Πλήρωσε ακριβά τα αμυντικά της κενά κατά τη φιλοξενία της Βέρντερ και την ήττα με σκορ 2-3 αφού κατά τ' άλλα δεν έπαιξε άσχημα. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με δύο τέρματα διαφορά, μπόρεσαν όμως να ισορροπήσουν την κατάσταση με τους Κου και Μαξ λίγα λεπτά πριν και μετά την ανάπαυλα. Το κακό ήταν ότι η άμυνα τους πρόδωσε και στο 76' και από εκεί και πέρα δε μπόρεσαν να αντιδράσουν. Μετά το καλό ξεκίνημα οι Βαυαροί έχουν γνωρίσει δύο συνεχόμενες ήττες και φυσικά το αποψινό παιχνίδι στο γειτονικό Μόναχο κάθε άλλο παρά παρέχει περιθώρια αισιοδοξίας για επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα.