Μπάγερ Λεβερκούζεν

Έβγαλε τρομερά κενά στην άμυνά της κόντρα στη Γιουνγκ Μπόις, και γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 4-3. Στη Μπουντεσλίγκα πρόσθεσε ακόμη ένα στραβοπάτημα στο ενεργητικό της, καθώς την Κυριακή απέσπασε την εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 κόντρα στην Άουγκσμπουργκ, σκοράροντας μάλιστα το γκολ της ισοφάρισης στο 90+4'! Αυτή ήταν η 2η διαδοχική ισοπαλία για την ομάδα του Μπος, η οποία μπορεί να συμπλήρωσε 3 παιχνίδια αήττητη, ωστόσο η διαφορά της από την 4άδα αυξήθηκε στους 4 βαθμούς.

Παραμένουν εκτός οι Αρίας (Α), Μπαουμγκαρτλίνγκερ (Μ), Παουλίνιο (Ε), Χραντέτσκι (1ος κίπερ), Βάιζερ (Α) και Μπελαράμπι (Ε).

Bet Info - Μπάγερ Λεβερκούζεν

Στο Over 3.5 τα 6 από τα 7 ματς που έχει δώσει στη διοργάνωση.

Γιουνγκ Μπόις

Στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στη Λεβερκούζεν ήταν εκθαμβωτική και προηγήθηκε δίκαια με 3-0, όμως στην επανάληψη έβγαλε κενά και δέχθηκε την ισοφάριση, ωστόσο κατάφερε τελικά να πάρει τη νίκη επικρατώντας με 4-3. Στο πρωτάθλημα της Ελβετίας αν και αγωνίζεται με σβηστές μηχανές, επικράτησε άνετα με 2-0 εντός έδρας της Σερβέτ την Κυριακή. Αυτή ήταν η 6η σερί νίκη για την ομάδα του Σεοάνε, η οποία έφτασε τις 11 αγωνιστικές αήττητη, ενώ βρίσκεται πλέον στο +18 από την 2η Βασιλεία.

Εκτός οι τιμωρημένοι Καμαρά (Α) και Νσαμέ (Ε).