Μουσκρόν Περουβέλτζ

Έδωσε νέο ενδιαφέρον στην Jupiler League η Μουσκρόν, η οποία νίκησε 2-1 στην έδρα της πρωτοπόρου Γκενκ για την 23η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος. Έτσι, οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν στο +9 από την τελευταία θέση. H Moυσκρόν προηγήθηκε μόλις στο 17ο λεπτό της συνάντησης, ισοφαρίστηκε στα μισά της επανάληψης αλλά έφυγε με το τρίποντο με γκολ του Αβονίγι στο 90'! Το πολύ θετικό για τη Μουσκρόν είναι πως έχει να ηττηθεί εντός απο τον Σεπτέμβρη.

Bet Info - Μουσκρόν Περουβέλτζ

Σημειώθηκε G/G & οver 2.5 στις τέσσερις πιο πρόσφατες αναμετρήσεις της στο πρωτάθλημα.

Σαρλερουά

«Έκοψε τη φόρα της Σαρλερουά για την προνομιούχο εξάδα η Μπέβερεν και με το 2-2 που της πήρε, την άφησε στην 8η θέση και το -3 με μόλις μια νίκη στα τέσσερα πιο πρόσφατα ματς πρωταθλήματος. Αμπομά και Βανζό έβαλαν μπροστά στο σκορ τις «ζέβρες» με 0-2 νωρίς νωρίς και πιο συγκεκριμένα στο 21', ωστόσο δεν μπόρεσαν να αντέξουν στο ματς. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να πεταχτεί στον κάλαθο των αχρήστων το μεγάλο διπλό στην έδρα της Μπρίζ τη περασμένη αγωνιστική.