Μουσκρόν Περουβέλτζ

«Παλικάρι» η Μουσκρόν, κατάφερε να σταθεί όρθια στην έδρα της Άντβερπ στο 1-1 της προηγούμενης αγωνιστικής. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 49’ με πέναλτι του Ραφαέλοφ και οι φιλοξενούμενοι έφυγαν από το «Bosuilstadion» με το βαθμό της ισοπαλίας, χάρις στο τέρμα που σημείωσε ο Μπάκιτς στο 78ο λεπτό. Για να μπορέσει όμως να εξαργυρώσει αυτή την εμφάνιση και το άκρως θετικό αποτέλεσμα θα πρέπει να μην ηττηθεί απόψε, μπαίνοντας παράλληλα πολύ δυνατά στο νέο πρωτάθλημα.

Ο Μπερντ Χόλεμπαρτζ είναι στην ευχάριστη θέση να υπολογίζει όλους τους παίκτες του απόψε.

Bet Info - Μουσκρόν Περουβέλτζ

3/4 under 2.5 στα τελευταία της επίσημα ματς.

Μαλίν

Εξαιρετικό μπορεί να χαρακτηριστεί το ποδαρικό της στη Jupiler League, καθώς το ισόπαλο 2-2 με την Άντερλεχτ εντός έδρας στην πρεμιέρα δεν είναι και άσχημο.  Μετά το ισόπαλο και κακό πρώτο ημίχρονο, οι «αντερλεχτουά» προηγήθηκαν 2-0 με το γκολ του Ντοκού και το αυτογκόλ του Μπίκερ, όμως οι «μαλινουά» απάντησαν με τους Ντε Καμάργκο και Βαντερμπέγκε μέσα σε ένα δίλεπτο. Η εμφάνιση της Μαλίν κρίνεται ιδιαίτερα ενθαρρυντική ιδιαίτερα μετά απο μια πολύ δύσκολη σεζόν, δείχνοντας πως γίνεται σοβαρή δουλειά φέτος.