Μόρκαμ

Στις λεπτομέρειες μπόρεσε να πάρει την πρόκριση στον τελικό από την Τρανμίρ μένοντας στο 1-1, καθώς σώθηκε από τη νίκη της στην πρώτη αναμέτρηση με 1-2. Έχει την ευκαιρία έτσι να επιστρέψει στην League One μετά από 14 σερί σεζόν, πιστοποιώντας την πολύ καλή της πορεία το τελευταίο διάστημα  με 6 νίκες σε 8 παιχνίδια. Πρόκειται για ομάδα που σκοράρει με άνεση, ενώ έχει δείξει και συνέπεια στην άμυνα τελευταία δεχόμενη μόλις 3 γκολ σε 6 παιχνίδια. Δεν θα αλλάξει την τακτική του ο Ντέρεκ Άνταμς, φορτσάροντας ως συνήθως στο δεύτερο ημίχρονο.

Εκτός είναι ο μέσος Ο' Σάλιβαν (38/3), ενώ αμφίβολος είναι ο αμυντικός Χέντρι (37/1) και ο επιθετικός Σλίου (17/1).

Bet Info - Μόρκαμ

Προέρχεται από 2 σερί G/G και 4/5 Under 2,5.

Νιουπόρτ

Όλα έδειχναν που θα ήταν εύκολα στο δεύτερο ματς με την Φόρεστ ΓΗκριν μετά τη νίκη της με 2-0 στο πρώτο παιχνίδι, όμως όλα γύρισαν τούμπα. Ηττήθηκε με 4-2 και οδηγήθηκε ξαφνικά στην παράταση, εκεί όπου τελικά χρειάστηκε ένα γκολ στο 119' για να πανηγυρίσει μία τεράστια νίκη. Από το 1987 έχει να παίξει στην League One και αυτό από μόνο του αποτελεί πρόκληση για την ομάδα του Μάικ Φλιν. Στον ημιτελικό έπαιξε σημαντικό ρόλο και ο 42χρονος επιθετικός Έλισον, ο οποίος έχει αγωνιστεί για 9 σερί χρονιές με την φανέλα της Μόρκαμ, με την σημερινή αναμέτρηση να παρουσιάζει ενδιαφέρον και για τον ίδιο.

Εκτός λογικά θα είναι ο μέσος Κόλινς (18/2).