Μορεϊρένσε

«Βαριά» ήττα δέχθηκε η Μορεϊρένσε, με 6-1 στην έδρα της Πόρτο. Οι φιλοξενούμενοι εμφάνισαν σχετικά καλή εικόνα στο πρώτο μέρος όπου κατάφεραν να ισοφαρίσουν και προσωρινά με τον Αμπρέου στο 20ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος ήταν κάκιστοι με συνέπεια να δεχθούν πέντε γκολ σε ανυποψίαστο χρόνο. Η ομάδα του Σοάρες βρίσκεται σταθερά στην 8η θέση με ρεκόρ 41-42 και 43 βαθμούς.

Εκτός ο βασικός Σινχθ (μέσος).

Τοντέλα

Σημαντικό τρίποντο μετά από έξι αγωνιστικές κατάφερε να πάρει η Τοντέλα, με 1-0 εντός έδρας απέναντι στην ποιοτική Μπράγκα. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κλείσουν σωστά όλους τους διαθέσιμους χώρους και να φύγουν με προϋποθέσεις στην αντεπίθεση όπου και κατάφεραν να πετύχουν το γκολ που καθόρισε την αναμέτρηση με τον Ταβάρες στο 74ο λεπτό. Στην 15η θέση βρίσκεται πλέον η ομάδα του Γκονζάλεζ με ρεκόρ 28-43 και 33 βαθμούς.

Εκτός θα μείνουν οι βασικοί Άλβες (αμυντικός), Φερέιρα (αμυντικός), Πίτε (μέσος) και Ράμος (τερματοφύλακας).