Μορεϊρένσε

Με νίκη επέστρεψε μετά την διακοπή η Μορεϊρένσε καθώς πήρε σημαντικό τρίποντο από την έδρα της Μποαβίστα με 1-0. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Σοάρες στο 48ο λεπτό ενώ στάθηκαν τυχεροί καθώς οι γηπεδούχοι αστόχησαν από τα έντεκα βήματα στο 93ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Πορτογάλου προπονητή βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 35-32 και 33 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Ρίο Άβε

Δεν συνδυάστηκε με θετικό αποτέλεσμα η επιστροφή στην αγωνιστική δράση για την Ρίο Άβε που ηττήθηκε με 3-2, εντός έδρας από την Πάκος Φερέιρα. Βρέθηκαν από νωρίς στην αναμέτρηση με δύο γκολ πίσω ενώ δεν κατάφεραν ποτέ να γυρίσουν το ματς ακόμα και όταν αγωνίστηκαν με παίκτη παραπάνω λόγω αποβολής των φιλοξενούμενων. Πλέον η ομάδα του Καρβαλχάλ βρίσκεται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 34-26 και 38 βαθμούς.

Εκτός ο σημαντικός Ρέις (αμυντικός) καθώς και ο αναπληρωματικός Τζαμπόρ (μέσος).