Μορεϊρένσε

Χωρίς να απειλήσει ουσιαστικά την αντίπαλο, η Μορεϊρένσε δέχθηκε την ήττα με 2-1 στην έδρα της Σπόρτινγκ. Προηγήθηκε με αυτογκόλ μόλις στο 3ο λεπτό, δεν κατάφερε σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης να πραγματοποιήσει σουτ στον στόχο, δέχθηκε την ανατροπή με δύο τέρματα στο 8ο και 75ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Πειξότο βρίσκεται στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 6-8 και 8 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Αμαντόρ (αμυντικός), Πέδρο (μέσος) και Σοάρες (μέσος).

Πάκος Φερέιρα

Συνεχίζει την ξέφρενη της πορεία η Πάκος Φερέιρα η οποία νίκησε και πάλι, αυτή την φορά με 2-0, εντός έδρας απέναντι στην Φαμαλικάο. Μπήκε στην αναμέτρηση με το «μαχαίρι στα δόντια». Κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Σινχθ στο 20ο λεπτό ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 89ο λεπτό ο Ζε Ουίλτον. Πλέον η ομάδα του Μιγκέλ βρίσκεται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 9-8 και έχοντας 11 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν απουσίες ή προβλήματα τραυματισμών.