Μίντιλαντ

Ξεκίνησε από πολύ νωρίς το «ταξίδι» για τους ομίλους της διοργάνωσης η Μίντιλαντ καταφέρνοντας να αποκλείσει διαδοχικά τις Λουντογκόρετς, Γιάνγκ Μπόις και Σλάβια Πράγας. Η ομάδα του Πρισκ, δεν ξεκίνησε ιδανικά στο πρωτάθλημα καθώς βρίσκεται μόλις στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Στην τελευταία -χρονικά- αναμέτρηση, νίκησε εντός έδρας με 3-1 την Όντενσε με τους Καμπά, Ντρέιερ και Σίστο να σκοράρουν.

Εκτός οι μακροχρόνιοι Ρις (αμυντικός) και Όλσεν (αμυντικός).

(4-3-3): Χάνσεν - Παουλίνιο, Σολζ, Σβιατσένκο, Άντερσον - Εβάντερ, Ονιένκα, Καλούτσε - Σίστο, Κάμπα, Ντρέιερ.

Αταλάντα

Η «σταχτοπούτα» του περσινού Champions League, κατάφερε και φέτος να βρίσκεται στους ομίλους της διοργάνωσης. Την περσινή αγωνιστική περίοδο, έφτασε μέχρι τα προημιτελικά, εκεί όπου δέχθηκε την ανατροπή και αποκλείστηκε στις καθυστερήσεις από την Παρί Σεν Ζερμέν. Στα του πρωταθλήματος, και φέτος έχει καταφέρει να σκοράρει «κατά ριπάς», στο τελευταίο ματς ωστόσο προβλημάτισε κυρίως με την αμυντική της λειτουργία καθώς εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων, δεχόμενη ήττα με 4-1 από την Νάπολι.

Εκτός ο ημιβασικός Καλντάρα (αμυντικός), ο αναπληρωματικός Καρνεσέτσι (τερματοφύλακας) καθώς και ο σημαντικός Γκολίνι (τερματοφύλακας).

(3-4-3): Σπορτιέλο - Παλομίνο, Ρομέρο, Τολόι - Γκόσενς, Πάσαλιτς, Ρουν, Χάτεμπερ - Γκόμεζ, Ζαπάτα, Μαλινόβσκι.