Μίντιλαντ

Κατάφερε να προβληματίσει την Λίβερπουλ τον πολλών αλλαγών μόνο για ένα ημίχρονο, με την Μίντιλαντ να ηττάται εν τέλει με 2-0 στο «Άνφιλντ». Δεν παρουσίασε ανταγωνιστική εικόνα απέναντι σε έναν πολύ ανώτερο -ποιοτικά- αντίπαλο, δέχθηκε δίκαια την ήττα. Δεν δείχνει να πατάει καλά στον αγωνιστικό χώρο ούτε στο πρωτάθλημα η ομάδα του Πρισκ που δέχθηκε και εδώ ήττα, από την Νόρτζελαντ με 4-1 και πλέον βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 11-11 και 13 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Χάνσεν (τερματοφύλακας), Μπρουμάντο (επιθετικός) και Ρις (αμυντικός).

Άγιαξ

Αν και προηγήθηκε με δύο τέρματα διαφορά, δεν κατάφερε να φύγει νικήτρια από το Μπέργκαμο καθώς ισοφαρίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 2-2. Σκόραραν στο πρώτο μέρος οι Τάντιτς και Τραορέ, δεν μπόρεσε να δείξει καλό «πρόσωπο» στο δεύτερο μέρος. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Τεν Χαγκ νίκησε εύκολα με 5-2, εντός έδρας την Σιτάρντ και έτσι παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 29-5 και έχοντας 18 βαθμούς.

Δεν ταξίδευσαν με την υπόλοιπη ομάδα οι Ονανά (τερματοφύλακας), Κλάασεν (μέσος), Τάντιτς (μέσος), Γκράβενμπερχ (αμυντικός) και Στεκέλεμπουργκ (τερματοφύλακας) καθώς είναι μερικά από τα έντεκα κρούσματα που υπήρξαν στην ομάδα. Άντονι (μέσος) και Κούντους (μέσος) θα μείνουν εκτός χωρίς να επηρεάζουν.