Μίλαν

Eίδε το χάρο με τα μάτια της φιλοξενώντας την αδύναμη Ντουντελάνζ για το Γιουρόπα Λιγκ αλλά τελικά κατάφερε να νικήσει (5-2) πειστικά και κρατάει την τύχη της στα χέρια της για την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού πηγαίνοντας στο Φάληρο για τρία αποτελέσματα απέναντι στον Ολυμπιακό (νίκη, ισοπαλία, ήττα με ένα γκολ διαφορά). Στο πρωτάθλημα η ισοπαλία (1-1) στο Ολίμπικο απέναντι στη Λάτσιο άφησε πικρή γεύση καθώς οι ροσονέρι δέχτηκαν την ισοφάριση στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης κι έτσι παρέμειναν έστω και οριακά κάτω από την πρώτη τετράδα της κατάταξης. 4-1-1 με 5/6 over οι φετινές επιδόσεις στο Μιλάνο για τη Serie A.

Tιμωρημένος ο Ιγκουαίν (Ε), τραυματίες οι Μπίγλια (Μ), Μποναβεντούρα (Μ), Ρομανιόλι (Α) και Μουσάκιο (Α).

Bet Info - Μίλαν

Η εστία της Μίλαν παραβιάστηκε φέτος και στις 9 εντός έδρας υποχρεώσεις της.

Πάρμα

Έρχεται από δεύτερη σερί επιτυχία με το ίδιο σκορ (2-1), αυτή τη φορά θύμα της ήταν η Σασσουόλο στο στάδιο Ένιο Ταρντίνι. Καθοριστικά τα δύο γρήγορα γκολ που βρήκε με τους Ζερβίνιο και Άλβες, η άμυνα της δοκιμάστηκε άλλα άντεξε στο δεύτερο ημίχρονο κρατώντας το πολύτιμο τρίποντο που την έφερε στην προνομιούχο έκτη θέση της κατάταξης που οδηγεί στο Γιουρόπα Λιγκ. Διόλου μικρό το επίτευγμα για ομάδα που μέχρι πέρυσι αγωνιζόταν στις μικρότερες κατηγορίες, ωστόσο αν μη τι άλλο η φανέλα είναι ''βαριά''. Οι παρμέντσι είναι επικίνδυνοι κι εκτός έδρας (3-0-3 με 4/6 over).

Δεν υπολογίζονται οι Σιεράλτα (Α) και Ντιμάρκο (Α).