Μίλαν

Επιβεβαίωσε πως βρίσκεται σε πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση επικρατώντας στο Μιλάνο της Πάρμα με σκορ 3-1 χάρη σε τέρματα των Κεσί, Ρομανιόλι και Τσαλχάνογλου, όλα στο δεύτερο ημίχρονο. Μάλιστα οι ροσονέρι βρέθηκαν πίσω στο σκορ σε δύσκολο σημείο (στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου) αλλά αυτό δεν τους εμπόδισε να παίξουν δημιουργικό ποδόσφαιρο και να πάρουν το τρίποντο. Το σερί της ομάδας του Στέφανο Πιόλι έχει φτάσει στο 5-2-0 μετά τη διακοπή, το καλύτερο που έχει να ελπίζει βέβαια είναι η πέμπτη θέση του τελικού πίνακα, λιγότερες οι κερδισμένες νίκες εντός έδρας (7-5-4 με 9/16 under).

Mουζάκιο (Α), Καστιγιέχο (Ε) και Πακετά (Ε) θα απουσιάσουν.

Bet Info - Μίλαν

Και στα 7 παιχνίδια μετά τη διακοπή σκόραρε τουλάχιστον 2 φορές.

Μπολόνια

Έπαιξε ανοιχτά και επιθετικά απέναντι στη Νάπολι παίρνοντας το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) έχοντας δύο ακυρώσεις γκολ από οριακά οφσάιντ κι ένα δοκάρι στο φινάλε με τον Ντανίλο, ενώ το γκολ της πέτυχε ο φορμαρισμένος Μπάροου. Οι ροσομπλού του Μιχαίλοβιτς δεν έχουν κάποια σαφή βαθμολογική επιδίωξη στις εναπομείνασες αγωνιστικές, ωστόσο με την γενική εικόνα τους δε δείχνουν αδιαφορία σε καμία περίπτωση οπότε πιθανότατα θα προσπαθήσουν να λάβουν την καλύτερη δυνατή θέση στον τελικό πίνακα. Αρκετά καλή η εικόνα τους μακριά από την πρωτεύουσα της Εμίλια-Ρομάνια (7-3-6 με 11/16 over).