Μίλαν

Χωρίς να συναντήσει καμία απολύτως αντίσταση κόντρα στη Σπάρτα Πράγας, έκανε το 2 στα 2 στον όμιλο, επικρατώντας εύκολα με 3-0 εντός έδρας. Στη Σέριε Α η ομάδα του Πιόλι συνεχίζει με σπασμένα φρένα, καθώς παραμένει αήττητη στις 6 πρώτες αγωνιστικές, καθώς την Κυριακή με πρωταγωνιστή σε ακόμη ένα παιχνίδι της τον Ιμπραΐμοβιτς επικράτησε με 2-1 εκτός έδρας της Ουντινέζε.

Χωρίς σοβαρά προβλήματα η αποστολή της.

Bet Info - Μίλαν

Έχει πετύχει από 2 τέρματα το λιγότερο στις 11 επίσημες αναμετρήσεις της ως τώρα.

Λιλ

Εμφάνισε δύο πρόσωπα στη 2η αγωνιστική του ομίλου, καθώς στο πρώτο ημίχρονο αιφνιδιάστηκε από τη Σέλτικ και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, όμως στην επανάληψη ανέβασε στροφές και τελικά απέσπασε την εντός έδρας ισοπαλία με 2-2.  Στο Σαμπιονά η ομάδα του Γκαλτιέ παραμένει η μοναδική αήττητη έως τώρα, καθώς την Κυριακή στο ντέρμπι κόντρα στη Λυών παραχώρησε την εντός έδρας ισοπαλία με 1-1, με το αποτέλεσμα να μην την ικανοποιεί καθώς η αντίπαλός της αγωνιζόταν με 10 από το 49'.

Χωρίς τον αρχηγό της Φόντε (Α) αλλά και Λουίζ Αραούζο (Ε) θα παραταχθεί σήμερα η ομάδα του Γκαλτιέ.