Μαυροβούνιο

Χωρίς να έχει αγωνιστικές υποχρεώσεις το Μαυροβούνιο αναδείχθηκε νικητής σε φιλικό αγώνα απέναντι στην Ουγγαρία με 2-1. Στην τελευταία της υποχρέωση για τα προκριματικά του Euro 2020, η ομάδα του Ντζούντοβιτς έχασε με 3-0 από την Τσεχία σε έναν αγώνα με λιγοστές φάσεις από πλευράς φιλοξενούμενων που πλέον βρίσκονται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 3-10 και 2 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Τσεχία

Ήττα με 2-1 δέχθηκε η Τσεχία από το Κόσοβο, εκτός έδρας για τον θεσμό των προκριματικών. Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να προηγήθηκαν αρχικά με τον Σικ στο 16ο λεπτό ωστόσο γρήγορα ισοφαρίστηκαν με την ανατροπή να έρχεται στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 67ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Σιλχάβι βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 6-8 και 6 βαθμούς.