Μαυροβούνιο

«Ψυχωμένο» το Μαυροβούνιο στο πιο πρόσφατο παιχνίδι του με το Αζερμπαϊτζάν εκτός έδρας, έπαιζε με παίκτη λιγότερο για πάνω απο ένα ημίχρονο όμως άντεξε και κατάφερε να παραμείνει το ακλόνητο φαβορί για την κατάληψη της πρώτης θέσης στο Nations League. Το παιχνίδι ωστόσο είχε πολλές καλές στιγμές στις δύο εστίες, με το χωρίς σκορ τελικό αποτέλεσμα να ξεγελά. Απόψε, θέλει μόνο νίκη απέναντι στη «σκληροτράχηλη» Κύπρο, καθώς απέναντι στο Λουξεμβούργο υστερεί έστω και στην ισοβαθμία.

Τιμωρημένος ο χαφ Ιβάνοβιτς.

Bet Info - Μαυροβούνιο

4/5 under 2.5 πρόσφατα.

Κύπρος

Μεγάλη νίκη για την Κύπρο πρόσφατα, πήρε την πρώτη για τον όμιλο κερδίζοντας το Λουξεμβούργο με 2-1 εντός έδρας και μάλιστα με σπουδαία ανατροπή. Μόλις στο πέμπτο λεπτό της συνάντησης έγινε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους με την Κύπρο να εκμεταλλεύεται εν συνεχεία το αριθμητικό μειονέκτημα των φιλοξενούμενων φέρνοντας το ματς στα ίσα στο 33', με την ανατροπή να έρχεται 20 λεπτά πρίν το φινάλε. Must win η νίκη για τους Κύπριους απόψε που θέλουν να αποφύγουν την τελευταία θέση καθώς υστερούν στην ισοβαθμία με το Αζερμπαϊτζάν, την ώρα που επικρατεί ικανοποίηση για την εμφάνιση της πρόσφατης αγωνιστικής.