Μαυροβούνιο

Σε μία αναμέτρηση χωρίς πολλές φάσεις, το Μαυοβούνιο αναδείχθηκε ισόπαλο με 1-1 στην έδρα της Βουλγαρίας.  Οι φιλοξενούμενοι αν και προηγήθηκαν με τον Μιγκόσα στο 50ο λεπτό, δέχθηκαν εν τέλει την ισοφάριση στο 82ο λεπτό έπειτα από πέναλτι του Νεντέλεβ. Ματς χωρίς πολλές φάσεις, επικράτησε το δικαιότερο αποτέλεσμα που ήταν και ο ένας βαθμός της ισοπαλίας.

Δεν προέκυψε κάποιο πρόβλημα τραυματισμού.

(4-2-3-1): Πέτκοβιτς - Μάρουσιτς, Σσίμιτς, Τομάεβιτς, Στοίκοβιτς - Ίβανιτς, Βούκσεβιτς - Γιάνκοβιτς, Μουγκόσα, Βέσοβιτς - Μπεκιράι.

Αγγλία

Καταιγιστική ήταν η Αγγλία στην αυλαία του ομίλου καθώς συνέτριψε με 5-0, εντός έδρας την Τσεχία. Οι ομάδα του Σάουθγκεϊτ δεν άφησε περιθώρια στους φιλοξενούμενους, έπαιξε επιθετικά με τους Στέρλινγκ και Κέιν να σκοράρουν ενώ κράτησε και το μηδέν στην άμυνα καθώς απειλήθηκε ελάχιστα. Έτσι, οι γηπεδούχοι έδειξαν ότι είναι το αφεντικό του ομίλου καθώς και ότι δίκαια θεωρούνται ένα από τα μεγάλα φαβορί για την κατάκτηση της διοργάνωσης.

Υπάρχουν αγωνιστικά προβλήματα καθώς θα απουσιάσουν οι Ντάιερ (μέσος), Άαρνοντ (μπακ), Ράσφορντ (επιθετικός) και Στόουνς (στόπερ).

(4-3-3): Πίκφορντ - Τσίλγουελ, Μαγκάιρ, Κιν, Γουόκερ - Μάντισον, Μπάρκλει, Άλι - Στέρλινγκ, Κέιν, Σάντσο.