Μαρσέιγ

Σε ένα επεισοδιακό ντέρμπι μίσους κόντρα στην Παρί Σεν όπου υπήρξαν 5 αποβολές, η Μαρσέιγ κατάφερε έπειτα από 9 ολόκληρα χρόνια να πανηγυρίσει νίκη, επικρατώντας με 1-0 εκτός έδρας. Η ομάδα του Βίλας Μπόας έχει μπει με φόρα όπως αποδεικνύεται από το 2 στα 2, ενώ και στις δύο αναμετρήσεις της έχει αφήσει θετικές εντυπώσεις με την εικόνα που παρουσιάζει.

Εκτός οι τιμωρημένοι Μπενεντέτο, Αμαβί.

Bet Info - Μαρσέιγ

Έχει βρει δίχτυα και στις 2 επίσημες αναμετρήσεις της ως τώρα.

Σέντ Ετιέν

Εμφάνισε 2 πρόσωπα στο παιχνίδι της κόντρα στο Στρασβούργο το Σάββατο όπου επικράτησε με 2-0 εντός έδρας, αφού στο πρώτο ημίχρονο αν ήταν λίγο πιο εύστοχη η αντίπαλός της θα βρισκόταν δίκαια πίσω στο σκορ, ωστόσο στην επανάληψη αύξησε κατακόρυφα την απόδοσή της και κατάφερε να σκοράρει 2 γκολ. Με τη νίκη αυτή η ομάδα του Πιέλ μετράει το 2 στα 2, ωστόσο δεν μπορώ να μη σταθώ στο γεγονός ότι και οι δύο νίκες της είναι εντός, ενώ στα εκτός έδρας διαχρονικά βγάζει προβλήματα.

Σταθερά στα πιτς παραμένουν οι Καζρί, Ρουφιέ, Γκάμπριελ με φρέσκια απώλεια να είναι ο Νορντίν.