Μαρσέιγ

Την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα δέχθηκε η Μαρσέιγ στο πρωτάθλημα Γαλλίας, με 3-2 εντός έδρας απέναντι στην Λενς. Πολλά τα αμυντικά κενά για την ομάδα του Σαμπάολι που δέχθηκε δύο τέρματα στο πρώτο μέρος και ένα στο δεύτερο το οποίο και καθόρισε το τελικό σκορ. Στα του Europa League, οι Γάλλοι δεν μπόρεσαν να κάμψουν την αντίσταση της Λοκομοτίβ Μόσχας και έμειναν στην ισοπαλία με 1-1, αν και έπαιζαν με αριθμητικό πλεονέκτημα στο 59ο λεπτό.

Εκτός παραμένει ο σημαντικός Μίλικ (επιθετικός).

Lopez; Gonzalez, Balerdi, Caleta-Car; Lirola, Guendouzi, Gerson, De la Fuente; Under, Harit; Dieng

Γαλατασαράι

Επέστρεψε στις νίκες η Γαλατασαράι, με 2-1 εντός έδρας απέναντι στην Γκιοζντέπε. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να κάνει την ανατροπή στο δεύτερο μέρος με τους Ντερβίσογλου και Μορουτάν στο 49ο και 56ο λεπτό του αγώνα. Στα της Ευρώπης, οι Τούρκοι έκαναν μεγάλη εμφάνιση νικώντας με 1-0 την Λάτσιο, εντός έδρας χάρις σε τραγικό λάθος και αυτογκόλ του Σταρκόσα στο 67ο λεπτό.

Σίγουρα εκτός οι Μποεί (αμυντικός) και Τουράν (μέσος), αμφίβολοι οι Γιλμάζ (επιθετικός) και Ελαμπντελαουί (μπακ).

Muslera; Yedlin, Marcao, Nelsson, Van Aanholt; Antalyali, Kutlu; Morutan, Cicaldau, Akturkoglu; Dervisoglu