Μαρίτιμο

«Πικρή» ήττα με 4-0 δέχθηκε η Μαρίτιμο, στην έδρα της Μπενφίκα χωρίς να μπορέσει να γίνει ποτέ ανταγωνιστική στον αγωνιστικό χώρο. Τρία γκολ δέχθηκε στο πρώτο ημίχρονο, μπορεί να επιχείρησε πολλά σουτ αλλά τα περισσότερα ήταν χωρίς προοπτικές για γκολ. Πλέον, η ομάδα του Χοσέ Γκόμεζ βρίσκεται στην 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 12-21 και 11 βαθμούς.

Ροντίγκο (μέσος) και Τζούνιορ (μέσος) αναμένεται να λείψουν χωρίς να επηρεάζουν.

Σάντα Κλάρα

Νέα ήττα αυτή την φορά για την Σάντα Κλάρα, 2-1 εντός έδρας απέναντι στην Μποαβίστα. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν από νωρίς με δύο τέρματα στην «πλάτη», πίεσαν στο δεύτερο μέρος ωστόσο το γκολ ήρθε αργά στο ματς, πιο συγκεκριμένα στο 86ο λεπτό με τον Σίζαρ. Η «αρμάδα» του Ενρίκες βρίσκεται σταθερά στην 13η θέση με ρεκόρ 8-12 και 13 βαθμούς.

Ντιόγκο (μέσος) και Καρβάλιο (αμυντικός) αναμένεται να λείψουν για ακόμα μία αγωνιστική χωρίς να επηρεάζουν με την απουσία τους.