Μαρίτιμο

Εκ νέου ήττα δέχθηκε η Μαρίτιμο, στην έδρα της Ζιλ Βιθέντε με 2-0. Οι φιλοξενούμενοι δεν έδειξαν καμία διάθεση για να παίξουν επιθετικό παιχνίδι καθώς αρκέστηκαν στο να περιμένουν την πρώτη κίνηση από τον αντίπαλο. Πλέον η ομάδα του Μάντα Σάντος βρίσκεται στην 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 11-16 και 10 βαθμούς.

Εκτός θα παραμείνει ο αναπληρωματικός Γκέτερσον (μέσος).

Πορτιμονένσε

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε η Πορτιμονένσε, εντός έδρας απέναντι στην Σάντα Κλάρα. Οι γηπεδούχοι, σε ένα αρκετά ισορροπημένο ματς κατάφεραν να βρουν το γκολ που άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση με τέρμα του Τζάτσον στο 19ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν παρουσίασαν ανάλογη εικόνα με αυτή του πρώτου με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να τους «τιμωρήσουν» στο 97ο λεπτό. Στην 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα πλέον η «αρμάδα» του Φόλα με ρεκόρ 7-15 και 7 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Ντένερ (μέσος) και Ταβάρες (αμυντικός).