Μαρίτιμο

Ισόπαλη με 2-2 αναδείχθηκε η Μαρίτιμο, εντός έδρας απέναντι στην Σάντα Κλάρα. Οι γηπεδούχοι, μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση καταφέρνοντας να προηγηθούν με τον Μαέντα στο 5ο λεπτό για να δεχθούν ωστόσο την ισοφάριση λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος ο Ρούμπεν Φερέιρα «γλύτωσε» με γκολ του την Μαρίτιμο στο 97ο λεπτό, πλέον η «αρμάδα» του Χοσέ Γκόμεζ βρίσκεται στην 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 14-23 και 12 βαθμούς.

Εκτός παραμένει ο αναπληρωματικός Πίνο (μέσος).

Μποαβίστα

Δεν μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστική στο δεύτερο ημίχρονο η Μποαβίστα που δέχθηκε την ήττα με 4-1 στην έδρα της Μπενφίκα. Μοναδικός «διασωθέν» για τους γηπεδούχους, ο Στοιλίκοβιτς που πέτυχε το γκολ της προσωρινής ισοφάρισης στο 44ο λεπτό της αναμέτρησης. Πλέον η ομάδα του Βίντιγκαλ βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 12-12 και 18 βαθμούς.

Δεν προέκυψε κάποιο πρόβλημα τραυματισμού, όλοι βρίσκονται στην διάθεση του προπονητή.