Μαρίτιμο

Έμεινε για ακόμα ένα ματς μακριά από τα τρίποντα η Μαρίτιμο η οποία ηττήθηκε, αυτή τη φορά με 1-0 στην έδρα της Σπόρτινγκ. Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν άριστη άμυνα σε όλη την διάρκεια του αγώνα, προδόθηκαν ωστόσο στο τέλος με τον Πόρτο να ευστοχεί από το σημείο του πέναλτι στο 98ο λεπτό. Ικανοποιημένος από την ομάδα του ο Βελάζκεζ, πλέον βρίσκεται στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 6-9 και 6 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Τζοέλ (επιθετικός) και Πάουλο Βίκτορ (τερματοφύλακας).

Μορεϊρένσε

Νίκη μετά από πολλές αγωνιστικές κατάφερε να πάρει η Μορεϊρένσε, με 2-1 εντός έδρας απέναντι στην Αρούκα. Οι γηπεδούχοι παρότι δεν είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, ήταν άκρως αποτελεσματικοί με τους Σίλβα και Αντρέ Λουίς να σκοράρουν στο 29ο και 64ο λεπτό του αγώνα. Πλέον, η ομάδα του Ενρίκες βρίσκεται στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 10-16 και 6 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι Γκαλέγκο (επιθετικός) και Τζαμπόρ (μέσος).