Μάντσεστερ Σίτι

Εμφατική νίκη κατάφερε να πάρει η Μάντσεστερ Σίτι, στην έδρα της Γουότφορντ με 4-0. Οι φιλοξενούμενοι ήταν η καλύτερη ομάδα σε όλο το διάστημα και κατάφεραν να προηγηθούν με τον Στέρλινγκ στο 31ο λεπτό, με τον ίδιο παίκτη να σκοράρει ξανά εννιά λεπτά αργότερα. Στο δεύτερο μέρος στον πίνακα των σκόρερς προστέθηκαν τα ονόματα των Φόντεν και Λαπόρτ, σταθερά στην 2η θέση βρίσκεται η ομάδα του Γκουαρντιόλα με ρεκόρ 97-35 και 78 βαθμούς.

Εκτός συνεχίζει ο βασικός Αγκουέρο (επιθετικός) καθώς και ο αναπληρωματικός Μπράβο (τερματοφύλακας).

Νόριτς

Άλλη μία απογοητευτική εμφάνιση για την Νόριτς, άλλη μία ήττα αυτή την φορά με 2-0 στην έδρα της Μπέρνλι. Οι γηπεδούχοι έπαιξαν ένα ημίχρονο με εννέα παίκτες λόγω των κόκκινων καρτών που δέχθηκαν οι Μπουεντία και Ντριμτς. Δεν έδειξαν καμία αντίδραση στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Φάρκε σχεδιάζει ήδη την επόμενη μέρα στην Championship καθώς εδώ και πολλές αγωνιστικές βρίσκεται «κολλημένη» στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 26-70 και μόλις 21 βαθμούς.

Πέρα των μακροχρόνιων, εκτός θα μείνουν και οι τιμωρημένοι Μπουεντία (μέσος) και Ντριμτς (επιθετικός).