Μάντσεστερ Σίτι

Αν και δυσκολεύτηκε στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, η Σίτι επέκτεινε στα 21 ματς το σερί νικών της καθώς αυτή τη φορά πήρε το τρίποντο με 4-1, εντός έδρας κόντρα στη Γουλβς. Το σκορ στον αγώνα άνοιξε στο 15ο λεπτό με αυτογκόλ ο Ντεντόνκερ με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν στην ισοφάριση στο 61ο λεπτό. Από εκεί και έπειτα η πίεση της ομάδας του Πεπ απέδωσε «καρπούς» με τους Ζεζούς και Μάρεζ να σκοράρουν συνολικά τρία γκολ στα τελευταία δεκατρία λεπτά του αγώνα. Σταθερά στη 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα συνεχίζουν να βρίσκονται οι «πολίτες», με ρεκόρ 56-17 και 65 βαθμούς.

Μοναδική απουσία παραμένει αυτή του Ακέ (αμυντικός).

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία σε όλες τις διοργανώσεις για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 0-0, αυτή τη φορά στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας. Η ομάδα του Σόλσκιερ έχασε τη πρώτη της μεγάλη ευκαιρία στο 13ο λεπτό όταν και ο Μάτιτς έπειτα από μακρινό σουτ δεν κατάφερε να νικήσει τον Γκουαίτα. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να είναι κυρίαρχοι μέχρι το 25ο λεπτό. Από εκεί και έπειτα ο ρυθμός στην αναμέτρηση έπεσε με το ισόπαλο αποτέλεσμα να κρίνεται δίκαιο αν λάβουμε υπόψη την εμφάνιση των δύο ομάδων. Σταθερά στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα συνεχίζουν να βρίσκονται οι «κόκκινοι διάβολοι», με ρεκόρ 53-32 και 51 βαθμούς.

Εκτός αποστολής ο Ντε Χέα (τερματοφύλακας) ο οποίος έγινε πατέρας. Σίγουρα εκτός παραμένουν οι Τζόουνς (αμυντικός), Μάτα (μέσος) και Πογκμπά (μέσος), αμφίβολοι οι Μαρσιάλ (επιθετικός) και Φαν Ντε Μπεκ (μέσος).