Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Μπορεί να «καρδιοχτύπησε», ωστόσο η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατάφερε να φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης, από την έδρα της Μπράιτον με 3-2. Βρέθηκε πίσω στο σκορ, έκανε την ανατροπή με αυτογκόλ του Ντανκ και φοβερό σλάλομ και πλασέ του Ράσφορντ, ισοφαρίστηκε στο 95ο λεπτό και ενώ το ματς είχε λήξει, ο διαιτητής οδηγήθηκε στο VAR καταλογίζοντας πέναλτι υπέρ της ομάδας του Σόλσκιερ με τον Μπρούνο Φερνάντες να είναι εύστοχος στο 100ο λεπτό. Στα του Λιγκ Καπ οι «κόκκινοι διάβολοι» νίκησαν εύκολα με τις «ρεζέρβες», τον ίδιο αντίπαλο, αυτή την φορά με 3-0.

Εκτός παραμένουν οι αναπληρωματικοί Τζόουνς (στόπερ), Ρομέρο (τερματοφύλακας) και Τουανζέμπε (αμυντικός).

Τότεναμ

Πρόκριση στους ομίλους του Europa League πήρε η Τότεναμ νικώντας  εύκολα, εντός έδρας με 7-2 την Μακάμπι Χάιφα. Στα του Λιγκ Καπ πήρε και εκεί την πρόκριση στα πέναλτι απέναντι στην Τσέλσι, εντός έδρας, με τον Μάουντ να είναι μοιραίος. Για το πρωτάθλημα τώρα, αδικημένη αισθάνεται η ομάδα του Μουρίνιο καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 απέναντι στην Νιουκάστλ με πέναλτι «φάντασμα» στο τέλος του αγώνα. Απόλυτη κυρίαρχος η «αρμάδα» του Πορτογάλου προπονητή, δεν κατάφερε ωστόσο να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Για ακόμα μία αγωνιστική δεν θα κάνει το ντεμπούτο του ο Μπέιλ (επιθετικός), θα λείψει και ο βασικός και φορμαρισμένος Σον. Αμφίβολος ο σημαντικός Λο Σέλσο (μέσος).