Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Νίκη-πρόκριση στο ντέρμπι απέναντι στην Λίβερπουλ πήρε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με 3-2 εντός έδρας για τον θεσμό του κυπέλλου. «Χτύπησε» στις αδυναμίες των φιλοξενούμενων, σκόραραν οι Γκρίνγκουντ, Ράσφορντ και Φερνάντες που πραγματοποίησαν πολύ καλό ματς. Στα του πρωταθλήματος, έκανε την ανατροπή με 2-1 στην έδρα της Φούλαμ επιστρέφοντας στα τρίποντα. Σταθερά στη 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Σόσλκιερ με ρεκόρ 36-25 και έχοντας 40 βαθμούς.

Δεν προέκυψε κάποιο καινούργιο πρόβλημα τραυματισμού.

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Εμφανίστηκε σοβαρή απέναντι στην Πλίμουθ νικώντας την με 2-1 για τον θεσμό του κυπέλλου. Έβαλε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, θύμισε για λίγο την προσπάθεια που έκανε το περσινό ρόστερ. Στα του πρωταθλήματος, έχασε εντός έδρας με 3-1 από την Τότεναμ σε ένα ματς όπου δεν είχε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού την πρωτοβουλία των κινήσεων. Το μόνο που κατάφερε να κάνει ήταν να μειώσει προσωρινά με τον ΜακΓκόλντρικ στο 59ο λεπτό, η ομάδα του Γουάιλντερ βρίσκεται σταθερά στη τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 10-32 και έχοντας μόλις 5 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Μπέργκε (μέσος), ΜακΜπέρνλι (επιθετικός), Ο'Κόνελ (αμυντικός), Όσμπορν (μέσος) και Ρόμπινσον (αμυντικός). Αμφίβολος ο ημιβασικός Μουσέτ (επιθετικός).