Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Επικράτησε το δικαιότερο αποτέλεσμα στο ντέρμπι της αγωνιστικές με τις Άρσεναλ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας. Δεν δημιούργησε πολλές επικίνδυνες καταστάσεις η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ όμως σε τρεις περιπτώσεις θα μπορούσε με μεγάλη ευκολία να είχε σκοράρει με τον Φρεντ να πλασάρει και τον Λένο να αποκρούει στο πρώτο ημίχρονο και τον Καβάνι να χάνει δύο κλασικές ευκαιρίες στο δεύτερο μέρος. Σταθερά στην 2η θέση βρίσκεται η «αρμάδα» του Σόλσκιερ με ρεκόρ 37-27 και 41 βαθμούς.

Εκτός ο σημαντικός ΜακΤομινέι (μέσος), δεν υπολογίζεται ο Τζόουνς (στόπερ).

Σαουθάμπτον

Τίποτα το ιδιαίτερο από τη Σαουθάμπτον που δέχθηκε εντός έδρας ήττα με 1-0 από την Άστον Βίλα. Διαμαρτύρεται για χέρι του Κας στα πρώτα λεπτά το οποίο δεν δόθηκε, βρέθηκε πίσω στο σκορ με κεφαλιά του Μπάρκλει στο 41ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος, ανέβασε ρυθμό και κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με τον Ινγκς στο 93ο λεπτό, τέρμα που ακυρώθηκε ως οφσάιντ καθώς ο όμως του επιθετικού των «αγίων» ήταν ελάχιστα πιο μπροστά από τον αμυνόμενο. Στην 11η θέση πλέον η ομάδα του Χάσενχατλ με ρεκόρ 27-25 και 29 βαθμούς.

Αμφίβολοι οι σημαντικοί Βέστεγκαρντ (αμυντικός), Γουόλκοτ (μέσος), Ρομέου (μέσος), και Ντιαλό (αμυντικός). Θα απουσιάσουν οι Γουόκερ Πίτερ (μπακ), Ομπαφέμι (επιθετικός), Τέγια (επιθετικός) και Σαλίσου (μέσος).