Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Άλλη μία εμφατική νίκη για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αυτή την φορά με 3-0 στην έδρα της Άστον Βίλα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν κυρίαρχοι σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης καταφέρνοντας να προηγηθούν με πέναλτι του Φερνάντες στο 27ο λεπτό στην συνέχεια, την «σκυτάλη» πήρε ο Γκρινγουντ όπου με δικό του τέρμα έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του στην ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος, ο Πογκμπά έβαλε και αυτός το όνομα του στον πίνακα των σκόρερς με την ομάδα του Σόσλκιερ να βρίσκεται σταθερά στην 5η θέση με ρεκόρ 59-33 και 58 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν σταθερά οι αναπληρωματικοί Τζόουνς (στόπερ), Ρόχο (αμυντικός) και Τουανζέμπε (αμυντικός).

Σαουθάμπτον

Έμεινε για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι αήττητη η Σαουθάμπτον όπου αυτή την φορά αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1, στην έδρα της Έβερτον. Η ομάδα του Χάσενχατλ μπήκε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση, της ακυρώθηκε γκολ ενώ ο Γουόρντ Πράουζ από τα έντεκα βήματα βρήκε το δοκάρι με την μπάλα στην συνέχεια να καταλήγει άουτ. Εν τέλει το γκολ πέτυχε ο συνήθης ύποπτος Ινγκς, στο 31ο λεπτό με την ισοφάριση παρόλα αυτά να έρχεται πριν την λήξη του πρώτου μέρους. Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις από τις δύο ομάδες με τους «άγιους» πλέον να βρίσκονται στην 12η θέση με ρεκόρ 43-56 και 44 βαθμούς συγκομιδή.

Σταθερά εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Τζενεπό (μέσος), Βαλερί (αμυντικός), Βέστεγκαρντ (μέσος) καθώς και ο αναπληρωματικός Τέγια (μέσος).