Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Πήρε τρίποντο στα τελευταία λεπτά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που νίκησε με 1-0, στην έδρα της Γουλβς. Το ματς στη μεγαλύτερη του διάρκεια ήταν ισορροπημένο με τον Ντε Χέα να πραγματοποιεί σημαντικές αποκρούσεις και τον Γκρίνγουντ να σκοράρει για ακόμα ένα ματς στο 80ο λεπτό. Υπέγραψε ο Ρονάλντο (επιθετικός) ενώ την ίδια στιγμή αποχώρησε ο Τζέιμς (μέσος).

Εκτός οι Τέγες (μπακ), Φρεντ (μέσος), Χέντερσον (τερματοφύλακας), ΜακΤομινέι (μέσος), Ράσφορντ (επιθετικός) και Τζόουνς (στόπερ).

Νιούκαστλ

Πλήρης ψυχρολουσία για την Νιουκάστλ στο τέλος του ματς καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη με 2-2, εντός έδρας κόντρα στην Σαουθάμπτον. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Γουίλσον στο 55ο λεπτό και παρότι ισοφαρίστηκαν στο 74ο κατάφεραν να πάρουν εκ νέου προβάδισμα με τον Σεντ Μαξιμίν. Ο Γουάρντ Πράουζ, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 96ο λεπτό «πάγωσε» την ομάδα του Μπρους που πήρε εν τέλει μόνο ένα βαθμό.

Σίγουρα εκτός οι σημαντικοί Νοτυμπράβκα (τερματοφύλακας), Γουίλσον (επιθετικός), Σέλβι (μέσος) και Άντερσον (μέσος). Αμφίβολοι οι Ντάρλοου (τερματοφύλακας), Ντάμετ (αμυντικός), Χέιντεν (αμυντικός) και Φρέιζερ (μέσος).